6. C@sper
  7. Wolontariat
  8. Kontakt

Lis 29

W dniu 11 listopada odbył się V Powiatowy Turniej Siatkówki Dziewcząt z okazji Święta Niepodległości o Puchar Starosty Kutnowskiego. W turnieju startowały drużyny z ośmiu szkół ponadgimnazjalnych z Kutna, Żychlina, Krośniewic i Gostynina.
Dziewczęta z Kasprowicza grały w grupie A i spotkały się z LO Krośniewice, ZS Nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie oraz LO im. Adama Mickiewicza z Żychlina. W pierwszym meczu zmierzyłyśmy się z zespołem „Grabskiego”. Pojedynek zakończył się dość szybko wygraną 2:0, drugi mecz z LO Żychlin, był bardziej zaciętym pojedynkiem. Dziewczyny w pierwszym secie grały wyśmienicie osiągając znaczącą przewagę punktową, niestety w drugim musiały żmudnie odrabiać dużą przewagę jaką zapewnił sobie przeciwnik, by w końcówce grać „na przewagi”. Mecz zakończył się w drugim secie przy stanie 17:15 (w turnieju gra się do 15 punktów). Tak więc ciężko wypracowany ostateczny wynik 2:0. Ostatni, najszybszy mecz został rozegrany z Liceum z Krośniewic, które po walce przegrało również 2:0. Trzy zwycięstwa bez straty seta zapewniły nam finał.
Mecz finałowy między Kasprowiczem i ZS w Żychlinie miał rozstrzygnąć, która drużyna zdobędzie puchar w jubileuszowym piątym turnieju. Po zaciętej walce i dużych emocjach udało nam się pokonać przeciwnika 2:0, zapewniając sobie tym samym zwycięstwo w całym turnieju.
To nie pierwszy sukces Kasprowicza na zawodach z okazji Święta Niepodległości, bowiem wygrywaliśmy go już trzykrotnie w poprzednich latach. Tak więc już czwarty puchar !!!
Warto również wspomnieć o nagrodach indywidualnych jakie zdobyły nasze koleżanki. Anna Kozioł została Najlepiej Rozgrywającą Zawodniczą Turnieju, a Bogna Gałka Najlepiej Atakującą, a ja – Ada Kobus otrzymałam tytuł Miss fotoreporterów.
Skład naszej drużyny: Justyna Agacka, Adrianna Berlińska, Marika Bonawenturczak, Natalia Czerwińska, Bogna Gałka, Adrianna Golis, Adrianna Kobus, Anna Kozioł, Magdalena Stasiak, Justyna Stolińska, Klaudia Stolińska, Karolina Szymczak. Trener – Urszula Matusiak