Gru 14

Dzień Patrona naszej szkoły Jana Kasprowicza obchodzony w tym roku 13 grudnia jest niezwykle uroczysty i ważny, bo składający ślubowanie uczniowie klas pierwszych stają się członkami Kasprowiczowskiej rodziny. Salę widowiskową Kutnowskiego Domu Kultury wypełnili zaproszeni goście, rodzice i uczniowie. Pierwszą część uroczystości rozpoczęło przypomnienie sylwetki patrona przez Marię Wojculewicz i Adriana Dzwonkowskiego. Informacjom o życiu poety towarzyszyła prezentacja multimedialna. Następnie pani dyrektor Barbara Rostek – Nowacka życzyła uczniom dokonywania mądrych wyborów opartych na uniwersalnych wartościach – szacunku dla drugiego człowieka, umiłowaniu nauki i prawdy. Po złożeniu ślubowania przez uczniów klas pierwszych głos zabrali goście Wiceprezydent Miasta Kutna p. Zbigniew Wdowiak, przedstawiciel Zarządu Powiatu p. Mirosław Ruciński, przewodniczący Rady Rodziców p. Krzysztof Stasiak.
Ze świętem szkoły związane są Dni Języka Polskiego poświęcone w tym roku Wisławie Szymborskiej. Program poetycko – muzyczny ,,Obmyślam świat” przypomniał kilka refleksji o życiu, świecie i człowieku z bogatej twórczości noblistki. W spektaklu wzięli udział recytatorzy: Maja Ambroziewicz, Angelika Iwoła, Adrianna Kruszyniak, Marianna Walczak, Elżbieta Wiewiórska, Marceli Kusiak, Maciej Młodziejowski. Śpiewali Katarzyna Ciostek, Daria Jankowska, Adrianna Kruszyniak, Jakub Wasiak, Rafał Banasiak, Maciej Piotrowski.
Piosenki do tekstów Wisławy Szymborskiej zaaranżowali i wykonali: Jakub Wasiak – fortepian, Maciej Piotrowski – gitara basowa, Rafał Banasiak – trąbka, perkusja, Mikołaj Grabowski – trąbka. Oprawę multimedialną przygotowała Sara Kostecka. Scenariusz i reżyseria Anna Ambroziak.
Grudniowy przedświąteczny wieczór na pewno pozostanie na długo w pamięci uczestników spotkania, które prowadzili Paulina Buczek i Michał Nodzak.
Zdjęcia: Anna Sobierańska, Małgorzata Wódka

—> Zobacz Album <—