Kwi 14

Dnia 10 kwietnia odbyła się coroczna gala rozdania nagród nauczycielom i uczniom, nazwana w tym roku: Kaspry’13. Tegoroczna uroczystość oscylowała wokół tematu charakterystycznych gwiazd ekranu  kinowego i telewizyjnego.

Przygotowaniem projektu oraz uroczystej gali zajęły się klasa IIA i IC,  pod przewodnictwem przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego – Katarzyny Ciostek.

Opiekunami odpowiedzialnymi za realizację byli: nauczyciel matematyki  Pan Marcin Michalski oraz nauczyciel fizyki  Pan Sławomir Klarzak.

Mimo kilku wpadek technicznych uroczystość przebiegła wyśmienicie.  Aktorzy,  choć zajęci nauką, profesjonalnie przygotowali swoje role. Humor prowadzącego  oraz zabawne, a jednocześnie skłaniające do refleksji wtrącenia, zapewniły publiczności dobrą zabawę.

Impreza  podzielona została na dwa akty, każdy z nich składał się z pięciu scen odpowiadających poszczególnym kategoriom. Wszystko łączyły w całość  wypowiedzi konferansjera – inteligentnego celebryty, w którego  rolę wcielił się Czarek Grzyb.

W pierwszej kategorii – „Dr House”, rolę tytułowego bohatera zagrał Jakub Wasiak. Nagroda przeznaczona dla najmądrzejszego ucznia trafiła do rąk Jakuba Kuleszy.

W drugiej kategorii „Król Julian” (zagrany przez Kamila Rucińskiego) nagrodzone zostało poczucie humoru i umiejętność wywołania go u innych osób. Zdobywcą nagrody okazała się Natalia Czerwińska. W scenie tej pod przykrywką „Konia Rafała” wystąpił też Damian Trawiński.

Kolejna nagroda przeznaczona została dla szkolnej pary roku. Kategorię symbolizowali „Shrek i Fiona”. W ich role wcielili się odpowiednio:  Mateusz Grabarczyk i Justyna Ambroziak. Zwycięzcami natomiast okazali się Maciej Piotrowski i Maja Ambroziewicz.

W czwartej z kategorii –  „Kate i William”, w których postaci wcielili się Klementyna Kępińska i Kamil Okulewicz wręczono nagrodę najprzystojniejszej dziewczynie i najpiękniejszemu chłopakowi, czyli Mai Ambroziewicz i Cezaremu Grzybowi.

W ostatniej kategorii wyróżniającej uczniów, wybrano najlepszych sportowców. Zagrani przez Kubę Wojciechowskiego i Karolinę Gotłas „Pan i pani Smith” nagrodzili Adę KobusMichała Mroczkowskiego.

Kulminację spotkania stanowił jednak wstęp dla kategorii przeznaczonych dla kadry belferskiej. Na scenie pojawiła się Angelika Iwoła, która wykonała znany wszystkim przebój Adell pt.: „Skyfall”. Piosenka ta zapowiedziała wejście „James’a Bonda”, w którego postać wcielił się Jacek Walczak oraz dziewczyny Bonda, zagranej przez Klaudię Pilarską. Tytuł kasprowiczowskiego agenta 007, nauczyciela  potrafiącego zrobić wszystko,  zdobył sor Artur Ciurlej.

Drugą sceną zawładnął „Killer” – Maciej Młodziejewski. Nagroda, przeznaczona dla nauczyciela zawsze dążącego do ustalonych przez siebie celów, trafiła do rąk sora Sławomira Klarzaka.

W scenie trzeciej naszym oczom ukazał się „Janosik”, w którego postać wcielił się Rafał Banasiak. Na scenę wkroczył w otoczeniu pilnujących go z uwagą policjantów (Maciej Król i Marcel Chodorowski). Szkolnym Janosikiem natomiast, czyli nauczycielem, na pomoc którego zawsze można liczyć, został  sor Piotr Staniszewski.

Czwarta kategoria przeznaczona została dla pedagoga, który żadnej pracy się nie boi. Nagrodę wręczała, zagrana przez Kasię Ciostek – „Kobieta pracująca”. Przyznany w tej kategorii Kasper trafił do sorki Małgorzaty Walerczak.

Piąta, ostatnia i tym samym kończąca całą uroczystość scena przepełniona była magią… magią refleksji nad wiedzą, którą symbolizował  „Dumbledore” (w tej roli – Kamil Anyszka). Zwycięzcą kategorii,  „szefem wszystkich szefów” została  wicedyrektor, sorka  Dorota Dobiecka-Stańska.

Oprawę muzyczną imprezy przygotował i zrealizował Cyryl Banel. Pomysłodawcą formy gali była Kasia Ciostek, natomiast autorem scenariusza i reżyserem Marcel Chodorowski.

—> Zobacz Album <—

—> Kaspry’13 – Wideoteka Kasprowicza<—