Kwi 30

Dnia 26 kwietnia tego roku odbyło się uroczyste rozdanie świadectw tegorocznym maturzystom. Na uroczystość przybyli Dyrekcja, Rodzice, Grono Pedagogiczne oraz absolwenci. Swoją obecnością zaszczycili nas również: Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego Mirosław Ruciński i przewodniczący Rady Rodziców Krzysztof Stasiak.
Jak co roku Pani Dyrektor Barbara Rostek-Nowacka wyróżniła najlepszych uczniów wpisami do Złotej Księgi. W tym roku byli to: Jakub Czarnecki, Jakub Kulesza, Paulina Magierska, Anna Wojtera, Anna Kucharska oraz Marta Gałka. Następnie wychowawcy klas wręczyli 86 abiturientom świadectwa ukończenia szkoły. W tym samym czasie młodsi koledzy wręczali im drobne upominki. Były to medale, które mają na celu przypominać trzy lata spędzone w „kasprowiczowskich” murach. Nie zapomniano również o uczniach wyróżniających się w nauce, zajmujących wysokie miejsca w licznych konkursach, posiadających talenty plastyczne, wokalne, aktorskie lub sportowe. Dla najlepszych uczniów Rada Rodziców ufundowała nagrody książkowe i pieniężne. Pani Dyrektor wystosowała listy gratulacyjne do rodziców, w których doceniła osiągnięcia ich dzieci oraz owocną współpracę. Podziękowania w imieniu abiturientów wygłosili Jakub Kulesza wraz z Anną Kozioł, a Katarzyna Ciostek oraz Karolina Szymczak w imieniu społeczności uczniowskiej pożegnały tegorocznych maturzystów i życzyły pomyślnych wyników na egzaminie dojrzałości. W trakcie uroczystości mogliśmy podziwiać występy wokalne młodszych koleżanek w tym: Katarzyny Ciostek, Angeliki Iwoły i Joanny Maślanki. Dodatkowo zebrani mogli podziwiać prezentację obrazującą życie absolwentów na przestrzeni trzech lat spędzonych w liceum. Kończącym uroczystość był występ Darii Jankowskiej, który poruszył serca wszystkich zebranych.

Magdalena Dogadalska
Blanka Szatkowska