Cze 10

– Dla mnie zawsze jest wielkim darem, kiedy mogę przybyć do tych, którzy niebawem będą decydować o tym, co się będzie dziać wokół nas. Bo Wy, droga młodzieży, jesteście na tym etapie, który Was zdecydowanie przybliża do tego momentu, w którym w sposób bardzo odpowiedzialny określicie swoje wybory poprzez studia, pracę, czy inne ukierunkowanie swojego życia – mówił do, młodzieży kasprowiczowskiej Jego Ekscelencja ks. bp Andrzej Franciszek Dziuba.
Pasterz Diecezji Łowickiej gościł w II Liceum w ramach wizytacji kanonicznej parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kutnie.

– I dziękuję Wam za to, że w tym ukierunkowaniu na przyszłość życia nie zapomnieliście o wierze – podkreślił ks. biskup nawiązując do programu zaprezentowanego przez młodzież.

– W roku wiary, szczególnie trzeba nam wracać do tych korzeni, które będą budowały życie i kształtowały osobowość. Trzeba nam na nowo ciągle powracać do Jezusa – dlatego przywołaliśmy przykłady wiary z przeszłości św. Augustyn, św. Hieronim, czy św. Teresa z Avila, dopełnione świadectwami naszej młodzieży – dodaje ks. Leszek Juda SAC – katecheta w liceum.

W słowie do dyrekcji, nauczycieli i młodzieży ks. biskup przywołał postać patrona Jana Kasprowicza – człowieka wiary.

– Patrząc na to wszystko gratuluję pani dyrektor, że ma takich wspaniałych uczniów, gratuluję gronu pedagogicznemu, że macie takich ludzi o wspaniałych sercach, gratuluję rodzicom, że mają tak fantastycznych synów i córki. Gratuluję organowi prowadzącemu, ufam że panowie zdacie sprawę instytucjom, które reprezentujecie, aby dbać o tę szkołę, aby starać się tym młodym ludziom pomagać, jeszcze pełniej i doskonalej przygotować się do w pełni dorosłego życia,  dziękuję za katechizację w tej szkole…

—> Zobacz Album <—

—> Z Błogosławieństwem dla Kasprowicza<—