Paź 09

Otrzęsiny w tym roku zostały zrobione z rozmachem. Klasa IIc  ambitnie zajęła się przygotowaniami do uroczystości. Niektórzy mogą nawet powiedzieć, że zbyt ambitnie. Masa dekoracji, masa pracy, masa przygotowań. I tylko jedna próba. Otrzęsiny rozpoczęły się o 16.36, 2 października 2013 roku. Dlaczego akurat w 36 minucie? Z powodu drobnych problemów technicznych. Otrzęsiny miały formę przedstawienia, w którym aktorów zagrali uczniowie klasy IIc, a tegorocznym tematem zmagań były plemienne rytuały. Konkurencje miały wymiar prób, w których każda klasa musiała się wykazać. Głównym postacią całej uroczystości był wódz plemienny (Damian Trawiński), któremu każda z klas musiała się przypodobać. Klasy oceniało Zgromadzenie Szamanów w składzie: mgr Barbara Rostek-Nowacka, mgr Sławomir Klarzak, mgr Urszula Matusiak oraz troje uczniów klasy IIc: Blanka „Ciemnooka Strzała” Dzierżawska, Jacek „Kamienna Twarz” Walczak i Kuba „Kudłaty Tygrys” Wojciechowski. Oprócz drobnych wpadek, kilku oszustw, słabej współpracy publiczności, uroczystość przebiegła znakomicie, wszyscy się doskonale spisali, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Na podium chwały w glorii zwycięstwa znów powróciła klasa humanistyczna, czyli klasa Id. Po uroczystości mieliśmy przyjemność dać porwać się muzyce dyskotekowej.

—> Zobacz Album <—

—> Otrzęsiny – 2013 (Wideoteka) <—