Gru 05

Dnia 3 grudnia 2013r. gościliśmy w naszej szkole profesora Mariana Marka Drozdowskiego z Instytutu Historii PAN. Profesor, w ramach XXIX Dni Historii przygotował wykład „Architekci niepodległej Rzeczypospolitej. Udział elit politycznych i kulturalnych w budowaniu podstaw II RP”.
Nasz gość w sposób przystępny opowiedział o wybitnych ludziach tworzących podwaliny niepodległej Polski. Swoje wystąpienie urozmaicił grą na klawiszach (pieśni legionowe) oraz anegdotami z życia m.in. Ignacego Jana Paderewskiego.  Było nam bardzo miło gościć pana profesora w progach Kasprowicza. Mamy nadzieję, iż jeszcze nieraz  będziemy mieli taką możliwość.

—> Zobacz Album <—

Czarek Grzyb