Gru 09

Zgodnie z kasprowiczowską tradycją 6 grudnia 2013r. miała miejsce HARENDA, czyli coroczny przegląd talentów. Mikołajki to szczególny dzień, w którym uczniowie pobliskich gimnazjów oraz młodzież II LO im. Jana Kasprowicza w Kutnie walczy o „Talenty Kasprowicza”. W tym roku uroczystość organizowała klasa II d wraz z wychowawcą – Edytą Rybczyńską.

Wszystkich uczestników i widzów przywitała pani dyrektor Barbara Rostek-Nowacka. Jury w składzie: p. Anna Ambroziak, p. Anna Adamowska, Martyna Ślipek, Paulina Sicińska i Maciej Kaliński przez ponad 3 godz. oceniało występy uczniów. Prowadzący Harendę: Agnieszka Płucienniczak oraz Cezary Grzyb zadbali o przyjemną i świąteczną atmosferę.  V Przegląd Działań Twórczych HARENDA obfitował w różnorodność. Pomimo szalejącej na zewnątrz zamieci miło spędziliśmy czas w przedświątecznym klimacie. Z pewnością zapamiętamy wzruszające, emocjonujące i pełne energii wykonania piosenek. Bawiły nas satyryczne monologi, bliskie kabaretowym występom scenki i skecze. Mogliśmy podziwiać umiejętności plastyczne i taneczne. Po ciekawych i nietuzinkowych występach nadszedł czas na ogłoszenie werdyktu. 10 talentów zyskało szczególne uznanie.

• „Talent publiczności” powędrował do grupy uczniów z Gimnazjum nr 1 w Kutnie za skecz „Scenki z życia rodzinnego”.

Jury po wnikliwych obradach wyróżniło:

• Agatę Słowińską z ZS w Byszewie za doskonałą dykcję i modulację głosu  w prezentowanym wierszu,
  • Mariannę Walczak z II LO za oryginalne rysunki,
  • Izę Matusiak z Gimnazjum nr 1 w Kutnie,
  • Nikolę Waliszewską z ZS nr 1 w Krośniewicach,
  • Zosię Wasilewską z II LO,
  • Aleksandrę Smulczyk z II LO,
  • Darię Oleczek i Wiktorię Wróbel z Gimnazjum w Strzelcach

za występy wokalne.

• Edytę Kumorek z ZS w Byszewie za układ taneczny.
  • Jakuba Stasiaka i Julię Pasiewicz z Gimnazjum w Strzelcach za fenomenalny skecz „Papieros”.

Wszystkim uczestnikom HARENDY gratulujemy talentu, odwagi i pomysłowości. Życzymy dalszych sukcesów i odkrywania siebie. Zapraszamy do nas już za rok.

Paulina Ryszkiewicz i Sybilla Ledzion

—> Zobacz Album <—