Mar 02

24 lutego Justyna Pawlak (IIIa) oraz Marcel Tomczak (IIc) zwyciężyli w szkolnym etapie konkursu „Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę!”, uzyskując prawo udziału w finale międzypowiatowym, który odbędzie się 31 marca br. Za Justyną i Marcelem uplasowali się: Maciej Król (IIc) oraz Szymon Osiecki (Ib). W teście wzięli również udział: Adrianna Pietrzak, Anna Grendecka, Mateusz Szymański i Mateusz Wesołek (wszyscy Ic) oraz Kinga Weber (Id).
W czasie, gdy uczniowie zmagali się z pytaniami, w klasie IIIa, w ramach lekcji WOS-u, Panowie Przemysław Błaszczyk – Senator RP oraz Piotr Polak – Poseł na Sejm RP omówili proces legislacyjny oraz prawa i obowiązki parlamentarzysty. Młodzież mogła również zadawać pytania i chętnie z tej możliwości korzystała. Należy dodać, iż wspomniani parlamentarzyści, wspólnie z Europosłem Januszem Wojciechowskim, są organizatorami konkursu „Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę!”.

—> Zobacz Album <—