Mar 17

Mimo porannej niepogody, 15 marca o godzinie 10.00,  wielu gimnazjalistów wkroczyło w mury liceum Kasprowicza, aby zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2014/2015. Jak co roku, Drzwi Otwarte rozpoczęła część oficjalna. Najpierw przybyłych gości piosenką, przywitał szkolny zespół muzyczny, a następnie Pani dyrektor Barbara Rostek-Nowacka. Ogromną niespodzianką był premierowy występ zespołu absolwentów – Justyny Głowackiej, Łukasza Kiełbasy i Mateusza Wasińskiego, którzy wykonali utwór muzyczny do specjalnie nakręconego clipu, poświęconego tradycji II LO.

Następnie młodzież udała się do poszczególnych klas, gdzie omówiona została oferta na najbliższy rok szkolny. Na wszystkie pytania nurtujące gimnazjalistów odpowiadali nauczyciele poszczególnych przedmiotów. W osobnej sali informacji udzielali również nauczyciele języków obcych. Aby skuteczniej przedstawić ofertę edukacyjną przygotowano ciekawy folder oraz ulotki. Nie zabrakło również materiałów promocyjnych i szkolnej gazety C@sper, z specjalnym dodatkiem dla gimnazjalistów.

Jak co roku Drzwi Otwarte były okazją do spotkania się z nauczycielami, absolwentami i uczniami liceum. Co ważne, odwiedzający podkreślali znakomitą atmosferę panującą w szkole, różnorodność oferty edukacyjnej oraz bardzo dobrą organizację Drzwi Otwartych.

—> Zobacz Album <—

Tekst: Samorząd Uczniowski