1. Aktualności
  2. O szkole
  3. Historia
  4. Osiągnięcia
  5. Rekrutacja
  6. C@sper
  7. Wolontariat
  8. Kontakt

Kwi 04

3 kwietnia w naszej szkole odbyła się debata na temat „Jak wykorzystać możliwości, które daje nam Unia Europejska? Jak młodzi ludzie z Kutna i okolic mogą korzystać z unijnych środków?”. Projekt został zrealizowany na potrzeby zadania rekrutacyjnego do XX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Chcąc przybliżyć temat naszym koleżankom i kolegom zaprosiłyśmy do udziału w spotkaniu ekspertów: wiceprezydenta miasta Kutna pana Jacka Boczkaję, panią Annę Chmielecką, reprezentującą Starostwo Powiatowe w Kutnie oraz panią Agnieszkę Myśliwiec nauczycielkę języka angielskiego w naszym liceum. Wszyscy oni ze względu na wykonywaną pracę mogli odpowiedzieć na nurtujące nas pytania.

Debata na którą składały się: pytania do uczestników oraz ekspertów, ankieta,  szybkie głosowania kartkowe dla publiczności, film, wywiad i prezentacje multimedialne, miała na celu uświadomienie zgromadzonym jak wiele się zmieniło w naszym mieście, ile inwestycji zostało zrealizowanych przy wsparciu funduszy europejskich, a także jak wiele jeszcze się planuje. Dowiedzieliśmy się również jak my młodzi ludzie możemy pozyskać środki z UE oraz jakie dodatkowe działania podejmuje szkoła w celu przygotowania nas do wykonywania przyszłego zawodu. W toku debaty wypracowane zostały wnioski w postaci konkretnych działań tj. zorganizowanie eurolekcji, stworzenie podstrony internetowej o funkcjonowaniu oraz przedsięwzięciach jakie realizowane są przez Unię Europejską, padła również propozycja zorganizowania trasy szlakiem inwestycji unijnych Kutna i okolic.

Mamy nadzieję, że spotkanie poszerzyło wiedzę uczestników o środkach unijnych, możliwościach ich pozyskiwania i wdrażania, a nam zagwarantuje przejście do kolejnego etapu działań w realizowanym projekcie.

Na koniec chciałybyśmy jeszcze raz podziękować wszystkim ekspertom, którzy zgodzili się wziąć udział w debacie.

Moderatorki projektu Klaudia Mucha i Paulina Woźniak

—> Środki unijne spełnią nasze marzenia (Wideoteka)<—

Zostaw komentarz

Twój komentarz pojawi się tu po akceptacji moderatora.

 

preload preload preload

Ten serwis używa cookies -(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to) Based on PageLines
Created & Copyright by Adam Brzęcki All rights reserved, anytime.