1. Aktualności
  2. O szkole
  3. Historia
  4. Osiągnięcia
  5. Rekrutacja
  6. C@sper
  7. Wolontariat
  8. Kontakt

Wrz 21

Wrzesień już prawie za nami, a że wakacje to czas wzmożonej pracy każdego artysty, to premier prozy Macieja Kaźmierczaka można szukać niczym grzybów po deszczu.

Przede wszystkim: 2 września swoją premierę miała nietypowa antologia „Po 100 słowie”. Nietypowa dlatego, iż składa się z tekstów, które liczą równo sto słów. Opowiadań jest 460, napisanych przez 80 autorów, w tym Maćka, którego drabbli można tam znaleźć aż dziesięć. Antologia została przygotowana przez ekipę Szortalu, którego Maciek jest zarówno prozaikiem, publicystą jak i grafikiem.

Natomiast trzy dni wcześniej zostały ogłoszone wyniki XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Literackiej Lipa 2014, którego Maciej Kaźmierczak, dzięki tekstowi „Kłamca” został laureatem. 17 października odbędzie się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu, podczas którego premierę będzie miała antologia zwycięskich tekstów, a w niej oczywiście znajdzie się również „Kłamca”.

Maciek ostatnio pisze więcej szortów niż pełnometrażowych opowiadań (a wszystko przez to, iż większość czasu zajmuje mu praca nad jego trzecią powieścią), dlatego aktualnie jedynie szorty mają swe premiery (aczkolwiek czekamy również na publikacje kilku innych opowiadań w antologiach, które dopiero powstają).

Niedługo Szortal opublikuje premierowe opowiadanie „Cezar”. Maciek zaczął również współpracę z portalem Weryfikatorium, który co niedzielę publikuje tygodnik „Drabble na niedzielę”. Dziś wyszedł numer 28/2014, a w nim dwa drabble Maćka – „Femme fatale” i „Po rewolucji” (tutaj można zobaczyć numer w pełnej rozdzielczości), natomiast za tydzień będzie można przeczytać „Depresję”, do czego gorąco zachęcamy.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

preload preload preload

Ten serwis używa cookies -(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to) Based on PageLines
Created & Copyright by Adam Brzęcki All rights reserved, anytime.