Mar 03

W dniu 1 marca 2011r. w progi naszego liceum zawitali gimnazjaliści zainteresowani profilem biologiczno-chemicznym. Swoją obecnością zaszczyciło nas siedem gimnazjów: z Łaniąt, Krzyżanowa, Strzelec, Oporowa, Witoni oraz gimnazja nr 1 i nr 2 z Kutna.

O godzinie 10.00 uczestnicy wraz ze swoimi opiekunami udali się do pracowni biologicznej. Tam uroczyście przywitały ich wicedyrektor mgr Dorota Dobiecka-Stańska oraz organizatorki konkursu: mgr Agnieszka Jaskuła i mgr Aneta Borowicz. Uczestnicy przystąpili do rozwiązywania testu z biologii, który obejmował zagadnienia z zakresu anatomii i fizjologii układu pokarmowego człowieka oraz higieny i chorób tego układu, część z chemii dotyczyła systematyki związków nieorganicznych. Na rozwiązanie zadań przeznaczono 45 minut. W konkursie wzięło udział 29 gimnazjalistów. Po napisaniu testu uczestnicy stwierdzili, iż nie był on tak łatwy, jak przypuszczali. Następnie uczniowie w towarzystwie Justyny Milczarek i Justyny Grendeckiej- uczennic klasy Ia przeszli do pracowni chemicznej. W sali tej odbyły się pokazy laboratoryjne dotyczące zastosowania chemii w życiu codziennym. Organizatorką doświadczeń była Aneta Borowicz, nauczycielka chemii, której pomagała Magdalena Bierzgalska. Później uczniowie naszego liceum Jakub Kulesza, Anna Kowalska, Łukasz Walichnowski i Anita Bieńkowska zaprezentowali pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Gimnazjaliści aktywnie uczestniczyli w pokazie.

Około godziny 12.00 znane już były wyniki konkursu. Zwycięzcą został Łukasz Kozłowski z Gimnazjum nr 2 w Kutnie, drugie miejsce zajęła Klementyna Kępińska z Gimnazjum nr 1 w Kutnie, trzecią lokatę uzyskała Joanna Wronowska z Gimnazjum w Krzyżanowie. Laureaci otrzymali nagrody książkowe od Starosty Kutnowskiego, który objął konkurs honorowym patronatem. Pozostali uczestnicy dostali upominki oraz dyplomy. Tym miłym akcentem zakończył się dzień biologii i chemii w naszym liceum.