1. Aktualności
  2. O szkole
  3. Historia
  4. Osiągnięcia
  5. Rekrutacja
  6. C@sper
  7. Wolontariat
  8. Kontakt

Gru 20

Za nami miłe chwile spędzone w teatrze z belgijskimi aktorami, reżyserem i pisarką.
„Kim jest aktor, kim jest aktorka? Jakie towarzyszą im emocje? Co dzieje się między nimi a publicznością kiedy trwa spektakl? Czy aktor potrafi kochać? Czy potrafi być wierny? Jakie ma rozterki, co go cieszy, czego unika?” – oto motywy sztuki teatralnej obejrzanej przez uczniów naszej szkoły 18 listopada w KDK w ramach realizowanego w szkole projektu „Łódzkie bardziej francuskie”. W spektaklu zagrało dwunastu młodych aktorów belgijskich z Conservatoire Royal z Mons w Belgii. W poetycki sposób (oczywiście po francusku!) opowiedzieli oni o życiu aktora.

Po spektaklu uczestniczyliśmy w spotkaniu z autorką sztuki Véronique Mabardi,
i Frédéric Dussenne jednym z najważniejszych, współczesnych reżyserów belgijskich. Mogliśmy także zadawać pytania bezpośrednio aktorom.

Następnie Jacopo, jeden z aktorów, przybył do naszej szkoły i przeprowadził z nami warsztaty teatralne. Była to doskonała okazja do zabawy w teatr, ale także do poznania bliżej zwyczajów Belgów i, oczywiście, sprawdzenia znajomości języka francuskiego.

Obecnie przygotowujemy się do Dni Frankofonii. Już dziś zapraszam do udziału
w konkursach, które będą organizowane w marcu: konkursu na piosenkę francuską
i karykaturę znanych frankofonów.

Przed nami także lekcje z Denis Gérard, lektorem języka francuskiego przy Ambasadzie Francji.

Anna Adamowska

—> Zobacz Album <—

 

Zostaw komentarz

Twój komentarz pojawi się tu po akceptacji moderatora.

preload preload preload

Ten serwis używa cookies -(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to) Based on PageLines
Created & Copyright by Adam Brzęcki All rights reserved, anytime.