Osiągnięcia w latach 2016/2017

HISTORIA

Joanna Kowalska IId –  zdobyła tytił finalisty w finale ogólnopolski XI Olimpiada Mediewistyczna; eliminacje międzyszkolne: Szymon Okupski IIb – 43 miejsce w kraju, Sandra Sadzyńska IIb 48. (opiekun Renata Saramonowicz); W X. finale ogólnopolskim Olimpiady Mediewistycznej Filip Rosiak uzyskał tytuł finalisty (opiekun Renata Saramonowicz)

Przemysław Kucharski i Rafał Saganiak Ib – Konkurs „Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę!”- finał regionalny w Łęczycy – (opiekun Artur Ciurlej)

Edyta Kumorek i Piotr Rublewski Ia – Projekt dotyczący postaci Witolda Zglenickiego, realizowany przez TPZK (opiekun Artur Ciurlej)

Jakub Chodorowski IIIa – Projekt edukacyjno-wychowawczy „Drogami Żołnierzy Wyklętych” (opiekun Artur Ciurlej)

WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIE

Klaudia Badzyńska IId – Olimpiada Wiedzy o Polsce i świecie współczesnym, etap ustny eliminacji rejonowych (opiekun Dorota Dobiecka-Stańska)

Klaudia Badzyńska IId – XII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej „GWIEZDNY KRĄG” finał ogólnopolski – nagroda w postaci wycieczki do Brukseli (opiekun Dorota Dobiecka-Stańska)

Milena Michalak IIb,  Patryk Pieniążek IIIb Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”etap wojewódzki – Milena wyróżnienie (opiekun Dorota Dobiecka-Stańska)

JĘZYK POLSKI

Zuzanna Staniszewska Ib – Konkurs ortograficzny o Pióro Starosty Kutnowskiegowyróżnienie (opiekun Barbara Rostek-Nowacka)

Zuzanna Staniszewska Ib – I miejsce (opiekun Barbara Rostek-Nowacka); Martyna Kruglak II d i Anna Hetmaniak IId wyróżnienia (opiekun Edyta Rybczyńska) – pierwsza edycja Amatorskiego Konkursu na Reportaż organizowanego przez Młodzieżowe Laboratorium Dziennikarskie przy MDK w Kutnie

Anna Hetmaniak IId  I nagroda – XI Konkurs na autorską formę dziennikarską w kategorii: felieton lub reportaż organizowany przez portal e kutno.pl  (opiekun Edyta Rybczyńska)

FIZYKA

Justyna Markiewicz i Michał Zamerski IIIa – finał Konkursu „FAST” organizowanego przez Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK w Toruniu (opiekun Sławomir Klarzak)

CHEMIA

Paulina Maduń i Dawid Podczaski z IIIa oraz Agata Kaczorowska, Patrycja Naliwańska i Jakub Falczewski  z IIa – XXIV Konkurs Chemiczny im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku (opiekun Aneta Borowicz)

GEOGRAFIA

Gracjan Sienkiewicz IIIa – Konkurs Geograficzny na Wydziale Nauk Geograficznych UŁ – 3 miejsce (opiekun Małgorzata Walerczak)

PODSTAWY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Ewelina Matusiak Id, Zuzanna Staniszewska i Weronika Szczepaniak Ib – Olimpiada Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych „WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH”etap wojewódzki (opiekun Małgorzata Walerczak)

EDUKACJA DLA BEZPIECZEŃSTWA

Paulina Piotrowska IIIa, Marcelina Mikołajczyk IIa, Jakub Chodorowski IIIa oraz Rafał Saganiak Ib – Powiatowe zawodach dwuboju ogniowego (strzelanie z karabinka pneumatycznego i z broni kbks) – III miejsce drużynowo w kategorii szkół ponadgimnazjalnych (opiekun Artur Ciurlej)

Jakub Waliszewski IIIa – XL Ogólnopolski  Turniej Wiedzy Pożarniczej – II miejsce w eliminacjach powiatowych, (opiekun Artur Ciurlej)

JĘZYK FRANCUSKI

W ramach Dni Frankofonii 2017 w kategorii szkół ponadgimnazjalnych

Sandra Sadzyńska IIb – Konkurs „Literatura francuska w ilustracji”– wyróżnienie (opiekun Dorota Kępińska)

Michalina Kapruziak IIa pierwsze miejsce, Joanna Kowalska IId drugie miejsce – Konkursu Wiedzy o Francji (opiekun Dorota Kępińska)

Paulina Siuda IIIa – Konkurs Piosenki Francuskiej – drugie miejsce (opiekun Dorota Kępińska)

SPORT

Iwona Olewnik IIIb powołana do Kadry Narodowej modeli swobodnie latających w kategorii F1A

Mistrzostwa Świata modeli swobodnie latających w kategorii F1A – junior; Prilep. Macedonia (sierpień 2016) – I miejsce drużynowo (Mistrzostwo świata) i 10. Miejsce indywidualnie – trener Norbert Suwała (aeroklub stalowowolski)

Memoriał Romana Straburzyńskiego w Stalowej Woli (październik 2016) – 3 miejsce w kategorii modeli swobodnie latających F1A – junior (trener Michał Olewnik – aeroklub włocławski)

Otrzymała Nagrodę Rady Miasta Kutno za wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym i osiągnięcia w działalności sportowej oraz wyróżnienie w kategorii „Talent roku 2016”

Iwona Olewnik brała udział w ogólnopolskim plebiscycie na 10 najlepszych polskich sportowców lotniczych „Cumulusy 2016”

Gabriela Michalak IIIb wchodząc w skład reprezentacji Polski U – 22 w softballu wywalczyła 5. miejsce na Mistrzostwach Europy, a w klubie wicemistrzostwo Polski  

Piłka koszykowa – I miejsce w Mistrzostwach Powiatu i IV w rejonie zajęła drużyna dziewcząt w składzie: Paulina Kacprowicz, Zuzanna Molka, Oliwia Woźniak, Angelika Jóźwiak, Lidia Lewandowska, Zuzanna Jakubowska, Kamila Piłacik, Patrycja Hejmanowska (opiekun Urszula Matusiak)

Piłka koszykowa – II miejsce w Mistrzostwach Powiatu zajęła drużyna chłopców w składzie: Kamil Olejniczak, Dominik Gajdziński, Adam Boroń, Krzysztof Wojtczak, Piotr Rublewski, Daniel Golis, Jakub Mróz, Adam Postolski, Michał Żak (opiekun Grzegorz Stoliński)

Piłka ręczna – III miejsce w Mistrzostwach Powiatu zajęła drużyna dziewcząt w składzie: Paulina Kacprowicz, Zuzanna Molka, Oliwia Woźniak, Angelika Jóźwiak, Natalia Kamińska, Gabriela Michalak, Natalia Zarychta, Julia Pasiewicz, Kamila Piłacik, Natalia Migała, Joanna Urbańska  (opiekun Urszula Matusiak)

Turniej Piłki Siatkowej z okazji Święta Niepodległości – IV miejsce zajęła drużyna dziewcząt w składzie: Kinga Wyrzykowska, Lidia Lewandowska, Agata Kaczorowska, Natalia Kamińska, Angelika Jóźwiak, Julia Pasiewicz (opiekun Urszula Matusiak)

Piłka nożna – III miejsce w Mistrzostwach Powiatu zajęła drużyna dziewcząt w składzie: Natalia Kamińska, Wiktoria Kulazińska, Natalia Migała, Weronika Paczkowska, Magdalena Plewa, Angelika Równy, Patrycja Stępień, Oliwia Woźniak, Karolina Antczak, Wiktoria Białkowska, Gabriela Michalak, Edyta Popis, Daria Werwińska (opiekun Urszula Matusiak)

Osiągnięcia w latach 2015/2016

Jakub Jasiaczek– udział w zawodach okręgowych części ustnej XLII Olimpiady Historycznej, nominacja Komitetu Okręgowego w Łodzi do finału ogólnopolskiego

Barbara Czyżewska – III miejsce w V Międzynarodowym Konkursie MIĘDZYKULTUROWE POSZUKIWANIA W SZTUCE „Sprawiedliwi wśród narodów świata” w kategorii grafika warsztatowa

Jakub Jasiaczek– uzyskał awans do rozgrywek ogólnopolskich Olimpiady Mediewistycznej (19. pozycja w Polsce w eliminacjach międzyszkolnych)

Filip Rosiak – finalista X Ogólnopolskiej Olimpiady Mediewistycznej

Olga Jóźwiak– autorka zwycięskiego wniosku w ramach Budżetu Obywatelskiego „Amerykański sen w Kasprowiczu”
Daniel Golis zajął 1 miejsce w „ I turniej przedsiębiorczości młodzieży powiatu kutnowskiego – Twój biznes przyszłością regionu”

Olga Jóźwiak i Klaudia Badzyńska  – udział w eliminacjach okręgowych części pisemnej Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

Jakub Chodorowski zajął 32 miejsce w XV Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Polska Piastowska”

Klaudia Badzyńska wzięła udział w X edycji Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego

Jakub Chodorowski zajął 1 miejsce w Konkursie plakatowym organizowanym przez Hufiec ZHP Kutno – „Rzeczpospolita Obojga Narodów jako lider demokracji w nowożytnej Europie”

Jakub Chodorowski zajął 6 miejsce w finale II Festiwalu Historycznego „Tradycja i Pamięć” w Toruniu

Jakub Waliszewski zajął 2 miejsce w eliminacjach powiatowych XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Marcelina Mikołajczyk i Jakub Chodorowski zajęli trzecie miejsce w etapie wojewódzkim Młodzieżowego Konkursu Wiedzy Morskiej pod nazwą „Polska Marynarka Wojenna a Historia Wybrzeża Polskiego”

1 miejsce w piłce ręcznej dziewcząt w Mistrzostwach Powiatu

1 miejsce w koszykówce dziewcząt w Mistrzostwach Powiatu

1 miejsce w koszykówce chłopców w Mistrzostwach Powiatu

Mateusz Maciak zajął 1 miejsce w biegu na 1500 metrów w Licealiadzie

Wiktoria Leszczyńska zajęła 1 miejsce w pchnięciu kulą w Licealiadzie

Natalia Furmańska zajęła 2 miejsce w biegu na 100 metrów w Licealiadzie

Justyna Miszczak zajęła 3 miejsce w biegu na 400 metrów w Licealiadzie

Maciej Poznański znalazł się w kadrze Polski 3×3

Maciej Poznański w koszykówce osiągnął półfinał Mistrzostw Polski U20

Gabriela Michalak została wicemistrzynią Polski juniorek w softbollu

Gabriela Michalak została reprezentantką Polski U22 w softbollu

Iwona Olewnik zdobyła miejsce w Modelarskiej Kadrze Polski i bierze udział w mistrzostwach świata w Macedonii

Dominik Gajdziński i Radosław Jóźwiak są wicemistrzami Polski juniorów w baseballu. Zdobyli 2 miejsce w Pucharze Polski juniorów oraz 1 miejsce w Pucharze Polski seniorów

Krzysztof Rosiak i Kamil Olejniczak zajęli 3 miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w XIV Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół w Scrabble

Osiągnięcia w latach 2014/2015

Jakub Jasiaczek  zajął 8. miejsce w Polsce w IX Olimpiadzie Mediewistycznej,
11. miejsce w XIV Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Polska Piastowska” oraz brał udział w zawodach okręgowych części ustnej 41. Olimpiady Historycznej.

Jakub Stoliński zajął 21. miejsce w Polsce oraz uzyskał tytuł finalisty w IX Olimpiadzie Mediewistycznej.

Olga Jóźwiak brała udział w eliminacjach okręgowych części ustnej Olimpiady Wiedzy o Polsce
i Świecie Współczesnym.

Sandra Bogucka za zajęcie 8. Miejsca w Ogólnopolskim Konkursie „Mój las”.

Małgorzata Swyszcz i Marcelina Żachowska zajęły I miejsce w XXV Seminarium Uczniowsko-Studenckim „Problemy ochrony środowiska” organizowanym przez Politechnikę Łódzką.

Jakub Chodorowski zajął 7. miejsce w finał Festiwalu Historycznego „Tradycja i Pamięć”

Kinga Weber brała udział w Olimpiadzie Solidarności

Patryk Pieniążek zajął III miejsce w Powiatowym Konkursie „Patron znany i nieznany” oraz I miejsce w konkursie organizowanym przez LOP „Mieszkańcy wód Mazowsza – bogactwo i zagrożenia”.

Michał Saczuk zajął III miejsce w Powiatowym Konkursie „Patron znany i nieznany”

Adrian Olesiński i Rafał Banasiak zajęli I miejsce w turnieju gier planszowych, zorganizowanym przez Muzeum Regionalne w Kutnie w ramach „Spotkań z Historią. Operacja Łódzka”.

Rafał Banasiak wygrał eliminacje powiatowe XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Rafał wygrał również część pisemną  finału wojewódzkiego.

Klaudia Mucha została stypendystką Prezesa Rady Ministrów dla najzdolniejszych uczniów szkół średnich.

Olga Jóźwiak zakwalifikowała się do drugiego etapu (diecezjalnego) XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

Iwona Olewnik została zakwalifikowana do Modelarskiej Kadry Narodowej w modelarstwie lotniczym i kosmicznym na rok 2015.

 Osiągnięcia w roku szkolnym 2013/2014

  • Klaudia Mucha, Paulina Woźniak, Olga Jóźwiak i Cezary Grzyb zostali posłami XX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.
  • Rafał Banasiak z kl. IIc zajął 8 miejsce w Polsce w XXXVII Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej
  • Dawid Stanowski z kl. IIc zajął II miejsce w XV konkursie Wiedzy Geograficzno-Turystycznej o Regionie Łódzkim. Tym samym Dawid uzyskał indeks Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego.
  • Mateusz Bańcyr zajął 28, a Jakub Jasiaczek 29 miejsce w Polsce w VIII Olimpiadzie Mediewistycznej.
  • Cezary Grzyb (IId) uczestniczył w eliminacjach okręgowych Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.
  • Jakub Jasiaczek uczestniczył w eliminacjach okręgowych Olimpiady Historycznej.
  • Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie na komiks „1863. Gloria victis” otrzymała Margarita Michalak z Ib.
  • Adrian Olesiński i Rafał Banasiak zajęli I miejsce w organizowanym przez Muzeum Regionalne w Kutnie turnieju gry planszowej „Rok 1863”.
  • Adrianna Kobus (IIIc), Natalia Czerwińska (IIb), Michał Chodorowski (IIc) i Robert Marciniak (IIc) zajęli I miejsce w powiatowych zawodach dwuboju ogniowego.
  • Przystąpiliśmy do akcji „Szlachetna Paczka” i dzięki wspólnemu zaangażowaniu zebraliśmy 1537,67 zł dla wybranej przez nas rodziny.
  • Mateusz Znyk (IIIc) został wybrany wolontariuszem roku w Lokalnym Centrum Wolontariatu w Kutnie.
  • Stypendystką Prezesa Rady Ministrów została Klaudia Mucha.

 

Osiągnięcia w latach 2012/2013

Finalista VII Olimpiady Mediewistycznej – Mateusz Bańcyr z IIa.

Finał II Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy na temat HIV/AIDS pt.: ,,Młodzież o HIV/AIDS”:  Przemysław Tarka i Mateusz Bańcyr z kl. IIa

Zwycięstwo w konkursie „Wiedzy o Powstaniu Styczniowym” – Justyna Pawlak z IIa. Konkurs organizowany jest w związku z przypadającą w 2013 r. 150. rocznicą wybuchu Powstania Styczniowego. Nagroda to 4-dniowa wycieczka do Brukseli.

Olimpiada (WOS): Cezary Grzyb – klasa Id i Jakub Czarnecki – klasa IIIb.

XXXIX Olimpiada Historyczna – etap okręgowy (eliminacje ustne) – Jakub Czarnecki, klasa IIIb; etap okręgowy (eliminacje pisemne) – Aleksandra Nowacka, klasa IIc.

Konkurs wiedzy o Antonim Troczewskim organizowany przez ZSZ nr 2. Im. Dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie – Cezary Grzyb i Adrianna Kruszyniak z kl. Id.

Eliminacje powiatowe XXXVI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Pierwsze miejsce w powiecie Rafał Banasiak z kl. Ic.

Egzamin Języka Francuskiego DELF- Mirosława Izydorczyk z klasy III c -dyplom na poziomie podstawowym A1 i Klementyna Kępińska z klasy II a – dyplom na poziomie rozszerzonym B1.

Olimpiada Chemiczna – Klementyna Kępińska, klasa IIa.

Akademia Ciekawej Chemii – wyróżnienie dla Klementyny Kępińskiej z klasy IIa.

10 miejsce w etapie diecezjalnym Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej – Paulina Przygodzka z klasy IIIb.

Powiatowe zawody Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej, zorganizowane przez Zarząd Powiatowy LOK pod hasłem „Świąteczne Strzelanie”-  I miejsce drużynowo i III miejsce indywidualnie dla Adrianny Kobus

V Powiatowy Turniej Siatkówki Dziewcząt z okazji Święta Niepodległości o Puchar Starosty Kutnowskiego – I miejsce.

Mistrzostwa Polski Juniorów w kick-boxingu w odmianie Pointfighting – srebrny medal Maciek Jagiełło z kl. IIc, medal brązowy Łukasz Walichnowski z kl. IIIa.

Stypendystki Prezesa Rady Ministrów- Klementyna Kępińska i Karolina Szymczak.

Osiągnięcia w latach 2011/2012

Pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Rymkiewczowskim w Milanówku w kategorii szkół ponadgimnazjalnych – Milena Kusia z kl. IIId.

XXII Seminarium Studenckie „Problemy Ochrony Środowiska” Łódź 2012:

sesja referatowa, wyróżnienie dla Justyny Grendeckiej i Magdaleny Bierzgalskiej z kl. IIa; sesja filmowa, wyróżnienie dla Mateusza Grabarczyka i Bartosza Czarneckiego z kl. Ia; sesja plakatowa, II miejsce dla Justyny Pawlak i Pauliny Tomaszewskiej z kl. Ia oraz wyróżnienie dla Adrianny Berlińskiej i Anny Kozioł z kl. IIa .

Powszechny Internetowy Konkurs Matematyczny organizowany przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej – etap finałowy – Mateusz Cierpikowski, klasa IIIc.

VIII edycja konkursu „ Fascynująca fizyka” organizowanego przez Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki Ziemi Łódzkiej – 5 miejsce – Mateusz Cierpikowski i 9 miejsce -Michał Pluta, klasa IIIc.

8 miejsce w etapie diecezjalnym Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej – Paulina Przygodzka z klasy IIIb.

IV Powiatowy Turniej Siatkówki Dziewcząt z okazji Święta Niepodległości o Puchar Starosty Kutnowskiego – I miejsce.

Zwycięstwo Darii Jankowskiej w konkursie wierszy i pieśni patriotycznych.

Stypendysta Prezesa Rady Ministrów – Jakub Czarnecki

Osiągnięcia 2010/2011

  • Olimpiada Biologiczna –etap wojewódzki Magdalena Michalska z IIIa.
  • Olimpiada Historyczna –eliminacji okręgowe Kamila Cichosz i (IId), a Dawid Stępczyński uczestniczył w etapie ustnym.
  • Olimpiada Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego – w eliminacje wojewódzkie  10 miejsce Damian Kucharski
  • Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym – eliminacje okręgowe IIIe Jakub Sobczyk i Tomasz Kołudzki, a Tomasz Kołudzki zakwalifikował się do części ustnej.
  • Olimpiada Mediewistyczna w tym roku próbowało swych sił w tej arcytrudnej olimpiadzie siedmiu uczniów. Najwyższy wynik uzyskał Tomasz Kołudzki IIIe. Od 2011 roku jesteśmy współorganizatorem olimpiady. W poprzednim roku Damian Kucharski IIIe zakwalifikował się do etapu finałowego.
  • XXI Olimpiada Teologii Katolickiej pod hasłem „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”jedenaste miejsce w Polsce zajęła Anna Tomaszewska.
  • Ogólnopolski Konkurs Geograficzny „Geo-Planeta” organizowany przez Wydział Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie. Nagrodę za najlepszy wynik uzyskała Justyna Walerczak IIIc, wyróżnienie Przemysław Kryska IIb.
  • Ogólnopolski Konkurs „Wypromuj Swoją Małą Ojczyznę” w finale ogólnopolskim znalazł się Maciej Klarzak IIIc.
  • Konkurs Fascynująca Fizyka – w finale (na 30 osób) znaleźli się  Krzysztof Domżał IIIc, Dawid Frątczak IIIb i Mikołaj Wieczorek IIIb. Do części doświadczalnej (na 14 osób) zakwalifikował się Mikołaj Wieczorek. Warto przypomnieć, że rok temu Marta Klosse zajęła 5 miejsce, natomiast dwa lata temu Paweł Augustynowicz był siódmy.
  • Konkurs Informatyczny „INTERSIEĆ” – etap wojewódzkim Wiktor Rozpiórski IIc.
  • IX Konkursu o tytuł „Mistrza Ortografii Powiatu Kutnowskiego” –  pierwsze miejsce Aleksandra Niewiadomska IIIb Warto dodać, że już po raz czwarty z rzędu „Kasprowicz” zdobywa tytuł Mistrza Ortografii Powiatu Kutnowskiego.
  • XXXIV Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”- pierwsze miejsce
    w eliminacjach powiatowych
    zajął Tomasz Borkowski IIIc.
  • Ogólnopolski Konkursu Recytatorski wierszy i pieśni o tematyce patriotycznej organizowany z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wielki sukces odnieśli uczniowie naszego Liceum w kategorii szkół ponadgimnazjalnych
    zwyciężając drużynowo jak i indywidualnie. Indywidualnie w kategorii pieśni I miejsce zajął Krzysztof Bździel IIIb (utwór Jacka Kaczmarskiego „Czy poznajesz mnie moja Polsko?”). II miejsce w tej samej kategorii zajęła Laura Widawska IIId (utwór „Tango na głos orkiestrę i jeszcze jeden głos”). W kategorii wierszy I miejsce zajął Daniel Jędrzejczak IIIb (fragment „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego).
  • Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – pierwsze miejsce w kategorii poezja śpiewana zajął Krzysztof Bździel IIIb, wyróżnienie w kategorii recytacja Paulina Magierska Ib i Laura Widawska IIId. Komisja po raz pierwszy przyznała wyróżnienie za interpretację utworu Czesława Miłosza, otrzymała ją Paulina Magierska.
  • Turniej Jednego Wiersza o Laur Celiny Dangel -Fijałkowskiej organizowany przez Środkowoeuropejskie Stowarzyszenie Społeczno Kulturalne „Środek” – pierwszą nagrodę uzyskała Milena Kusiak IId za wiersz „na brzegu”.
  • Tomasz Kołudzki otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów, przyznawane uczniowi, który uzyskał najwyższą średnią ocen w danej szkole.

Sport

  • Mistrzostwa Powiatu w indywidualnych biegach przełajowychDawid Gałązka IIId zajął pierwsze miejsce, a reprezentując nas na arenie województwa w Uniejowie zajął 20 miejsce. Należy przypomnieć, że w zeszłym roku Dawid zajął 7 miejsce w województwie.
  • Mistrzostwa Powiatu w pływaniu sztafetowym – pierwsze miejsce zajęły nasze dziewczęta w składzie Wiśniewska Milena IId, Wolińska Katarzyna IIIc, Święcicka Marta IIIb, Kubiak Anna IIIb, Borowicz Karolina IIIb, Lewandowska Magdalena IIe, Michalak Justyna IIe, Szymaniak Izabela IIe, Winiarska Paula IIe, Golis Adrianna Ic, Murzynowska Ewa IIa. Trener: pani profesor Matusiak Urszula.
  • III Powiatowy Turniej Siatkówki Dziewcząt z okazji Narodowego Święta Niepodległości o Puchar Starosty Kutnowskiego i Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej – pierwsze miejsce dziewcząt. Skład drużyny: Anna Kubiak IIIb, Daria Kutkowska IIIb, Marta Święcicka IIIb, Karolina Borowicz IIIb, Klaudia Pilichowska IIb, Izabela Szymaniak IIe, Marta Gałka Ic, Adrianna Berlińska Ia, Anna Kozioł Ia, Anna Kucharska Ia, Adrianna Golis Ic. Przyznano także nagrody indywidualne, trzy otrzymały nasze zawodniczki: najlepszą rozgrywającą została Marta Święcicka, najlepszą atakującą Izabela Szymaniak, tytuł Miss Foto przypadł Adriannie Berlińskiej.
  • W  MISTRZOSTWACH  REJONU  W  PIŁCE  SIATKOWEJ TRZECIE MIEJSCE
  • Mistrzostwa Powiatu w piłce koszykowej – nasze dziewczęta, pod wodzą pana profesora Grzegorza Stolińskiego wywalczyły drugie miejsce. Skład drużyny: Kozioł Anna Ia, Kucharska Anna Ia, Lewandowska Magda IIe, Michalak Justyna IIe, Stolińska Klaudia Id, Stasiak Magdalena Ib, Szymaniak Izabela IIe, Wiland Adrianna IIa, Znyk Paulina Ia.
  • Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej – nasi chłopcy zajęli czwarte miejsce.

 

 

Nasze (i nie tylko)
sukcesy w roku szkolnym 2009/2010

 

Olimpiada Filozoficzna Bartosz Pietrzak IIId 12 miejsce w Polsce;
XXXIII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”
Tomasz Borkowski IIc  2 miejsce w Polsce;
Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
wierszy i pieśni o tematyce patriotycznej
1 miejsce w Polsce Magda Florczak i Anna Tadeusiak z IIId;

 

 

 

Olimpiada Mediewistyczna Damian Kucharski IIe znalazł się w finale wśród 50 najlepszych w Polsce; II Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Rzeczpospolita w dobie Sejmu Wielkiego” – do finału ogólnopolskiego zakwalifikowała się Justyna Kaczmarek IIa; Ogólnopolski Konkurs Literacki „Lubię czytać” – dwa wyróżnienia Milena Kusiak Id i Aleksandra Sułkowska Id; Olimpiada Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego – Damian Kucharski 5 w finale wojewódzkim, udział Adam Cegielski IIb, Marlena Kraska IIIe; Olimpiada Historyczna – etap ustny eliminacji okręgowych, udział Dariusza Gruszczyńskiego IIIe i Jakuba Sobczyka IIe. Znaleźli się wśród 25 najlepszych w województwie; Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka – eliminacje okręgowe Marta Pastusiak IIe – znalazła się wśród 14 najlepszych w województwie; Olimpiada Losy Polaków na Wschodzie po 17 września 1939 r. – etap okręgowy Witold Kapusta IIe, Michał Misztal Ie, Kinga Muszyńska Ie; Olimpiada Wiedzy
o Polsce i Świecie Współczesnym
– etap okręgowy Tomasz Kołudzki IIe; Konkurs historyczny „Wrzesień we wspomnieniach mieszkańców Kutna i ziemi kutnowskiej” – I miejsce Katarzyna Marciniak IIa, Michał Olewnik IIIc, II Natalia Dopieralska IIa; Warsztaty Debatanckie „Ta strona uważa, że Polacy są tolerancyjni wobec mniejszości narodowych i cudzoziemców” – nagrodę dla najlepszego mówcy otrzymał Dariusz Gruszczyński IIIe; Konkurs Jednego Wiersza o Laur Celiny Dangel Fijałkowskiej organizowany przez Środkowoeuropejskie Stowarzyszenie Społeczno Kulturalne „Środek” – I miejsce Milena Kusiak Id;

W 2009 roku otrzymaliśmy tytuł POETYCKA SZKOŁA ROKU przyznany przez Środkowoeuropejskie Stowarzyszenie Społeczno Kulturalne „Środek”; 55 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski w eliminacjach wojewódzkich uczestniczyli Krzysztof Bździel IIc i Dariusz Gruszczyński IIIe; Konkurs Mistrz Ortografii Powiatu Kutnowskiego-I miejsce Marta Klosse IIIc, III Aleksandra Niewiadomska IIa, wyróżnienie Paulina Szulc IIIc;  Konkurs Matematyczny „Kangur” Łukasz Gajewski IIc wyróżnienie w kategorii student;  Konkurs INTER-SIEĆ 2010 – etap wojewódzki Wiktor Rozpiórski IIb; Konkurs Fascynująca Fizyka – Marta Klosse IIIc – brała udział w finale (doświadczalnym), zajęła 5. miejsce uzyskując tytuł laureata; Polsko-Ukraiński Konkurs Fizyczny „Lwiątko 2010” – najlepsi: Bartłomiej Sikorski Ic, Mikołaj Wieczorek IIb, Adam Rojewski IIIc. Bartek Sikorski za swój wyniki otrzymał nagrodę ufundowaną przez organizatorów konkursu i tytuł „taon”; Olimpiada Chemiczna – i Konkurs Chemiczny im. I. Łukasiewicza – Klaudia Szymańska IIa; XX Seminarium Studenckie „Problemy ochrony środowiska” Łódź 2010 (Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej). W kategorii prezentacja multimedialna II miejsce Katarzyna Jankowska IId, III miejsce Justyna Wojtczuk IIa (na 44 uczestników); Olimpiada Języka Angielskiego Adam Zacharzewski z IIc uczestniczył w etapie okręgowym;  Olimpiada Języka Francuskiego Martyna Matusiak IIIc uczestniczyła w etapie okręgowym; VII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Francji – III miejsce Paweł Śmiałek IId; Konkurs 90 lat Województwa Łódzkiego” organizowany przez  Marszałka Województwa Łódzkiego – pierwsze trzy miejsca zajęli Patrycja Stempińska IIe, Paweł Olejniczak IIIc, Tomasz Kołudzki IIe; Konkurs Wypromuj swoją Małą Ojczyznę – do etapu wojewódzkiego zakwalifikowano prace Macieja Klarzaka IIc i Tomasza Kołudzkiego IIe – rozstrzygnięcie we wrześniu; Ogólnopolska Olimpiada Teologiczna – zajęliśmy ósme miejsce na 40 startujących szkół (Martyna Zduńczyk IIIb, Agnieszka Janiak IIa, Anna TomaszewskaIa Ia, Adrian Akita Id); Konkurs Wiedzy Religijnej o św. Janie Marii Vianney-u – patronie Roku Kapłańskiego – I miejsce Agnieszka Janiak IIa, II Paulina Woźniak Ia, III Patrycja Mikołajczyk Id; Młodzieżowy Konkurs Wiedzy Morskiej pod nazwą „Polska Marynarka Wojenna
a Historia Wybrzeża Polskiego”
–etap wojewódzki – II miejsce drużynowo. Indywidualnie II miejsce Łukasz Żatkiewicz IIIa, VI Karolina Borowicz IIb, VII Dawid Frątczak IIb; Międzyszkolna Liga Strzelecka pod hasłem „Świąteczne Strzelanie” – indywidualnie II miejsce Bartosz Buczek IIe. Drużyna w składzie: Bartosz Buczek IIe, Bartłomiej Kucharski IIIb i Łukasz Żatkiewicz IIIa – II miejsce; Międzyszkolna Liga Strzelecka o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Kutno w konkurencji dwubój ogniowy II miejsce drużynowo w składzie Karolina Borowicz IIb, Bartek Buczek IIe, Aleksandra Karpińska Ie, Mikołaj Wieczorek IIb; Konkurs plastyczny „Polska – Moja Ojczyzna – 30 Rocznica Powstania NSZZ „Solidarność”, Owoc Nadziei, Wiary i Tęsknoty Pokoleń Polaków Ku Niepodległości” – najwyższe miejsce Anna Kubiak IIb;  Konkurs plastyczny „Maluję słuchając Chopina” – laureatami zostali Adam Sawicki IIb, Katarzyna Jankowska IId, Justyna Jabłońska IIa; Konkurs „Gdy myślę Katyń …” na prezentację multimedialną I Karina Pilichowska  IIb i Agnieszka Zamerska Ia, II Patrycja Stempińska IIe, III Anna Kowalewska IIe; Konkurs „Gdy myślę Katyń …” na plakat I miejsce Alicja Zientarlska LO Krośniewice i Monika Stróżewska Ia, II Beata Rosiak LO Krośniewice i Anna Kubiak IIb, III Bartłomiej Petera IIb i Adrianna Wiland Ia; wyróżnienia: Żaneta Rogowska LO Krośniewice, Patrycja Pankiewicz IId.

SPORT

Biegi przełajowe – Dawid Gałązka IId 7 miejsce w województwie; Mistrzostwa Powiatu – liga lekkoatletyczna. Dziewczęta III miejsce Wyniki indywidualne: Marta Święcicka – I miejsce na 100 m, Natalia Suwińska – III pchnięcie kulą, Daria Śnieć – III skok w dal, sztafeta 4×100 m – II miejsce. Chłopcy III miejsce. Indywidualnie Dawid Gałązka II miejsce na 1500 m.

Mistrzostwach Powiatu – pływanie – dziewczęta I miejsce w składzie: Karolina Borowicz IIb, Anna Kubiak IIb, Aleksandra Kurzyńska IIIb, Magdalena Lewandowska Ie, Martyna Matusiak IIIc, Justyna Michalak Ie, Izabela Szymaniak Ie, Martyna Winiecka IIIb, Katarzyna Wolińska IIc, Marta Święcicka IIb.

Piłka siatkowa dziewcząt: wygrana w turnieju z okazji święta od zyskania niepodległości; Mistrzostwo Powiatu Kutnowskiego; II miejsce w Kutnowskiej Amatorskiej Lidze Siatkówki- skład reprezentacji: Klaudia Banasiak Ib, Anna Bonawenturczak IIIa, Karolina Borowicz IIb, Justyna Kaczmarek IIa, Agnieszka Konczarek IIIa, Daria Kutkowska IIb, Martyna Matusiak IIIc, Justyna Michalak Ie, Aleksandra Niewiadomska IIIa, Klaudia Pilichowska Ib, Natalia Suwińska IIIb, Marta Święcicka IIb, Izabela Szymaniak Ie; Piłka koszykowa dziewczątMistrzostwa Powiatu – III miejsce drużyna w składzie: Agnieszka Cykowska IIIb, Karolina Borowicz IIb, Anna Kubiak IIb, Daria Kutkowska IIb, Magdalena Lewandowska Ie, Aleksandra Malec IIIb, Justyna Michalak Ie, Daria Śnieć IIIb, Marta Święcicka IIb, Natalia Suwińska IIIb, Izabela Szymaniak Ie.

 

KONKURSY SZKOLNE

Konstytucja 3 Maja – „Najszlachetniejsze dobro otrzymane kiedykolwiek przez jakikolwiek naród…”- I miejsce Kucharski Damian IIe, Kołudzki Tomasz IIe, II Sobczyk Jakub IIe, III Wodzyńska Paulina IIc, Kapusta Witold IIe; Konkurs na prezentację multimedialną „Chronię klimat poprzez zrównoważenie użytkowania energii’” – I miejsce Kamila Szeląg IId, II Justyna Wujkowska Ic, III Ania Kowalewska IIe; Konkurs na plakat „Płeć a tytoń”– I miejsce Emilia Błaszczyk IId, II Karolina Kowalczyk IId, III Patrycja Mardofel Ia Konkurs na plakat pt. „Dbam o zdrowie” – I miejsce Monika Ostażewska Ia, II Emilia Błaszczyk IId, III Aleksandra Seweryn IIa; Szkolna Olimpiada Języka Angielskiego – I miejsce Adam Zacharzewski IIc; Konkurs na prezentację multimedialną danego obszaru językowego – najlepsi: Witold Kapusta IIe – Francja, Marcin Wawrzonkowski, Damian Moliński, Piotr Maszarek – Rosja, Paweł Olejniczak IIIc – Anglia; Drużynowy Konkurs Wiedzy o krajach europejskich – zwyciężyła drużyna kl. IIIe w składzie Filip Andzelak, Łukasz Śmieciński, Sebastian Waszak, Krzysztof Kacprzak IIIe; Konkurs na plakat ilustrujący przysłowie w języku obcym – I miejsce Anita Bieńkowska Ia; Kutno wczoraj i dziś – I miejsce Tomasz Kołudzki IIe, II Patrycja Stempińska IIe, Natalia Rogozińska Ib; Konkurs Recytatorski „Spotkania” – I miejsce Laura Widawska IId, II Agata Staniszewska IId i Małgorzata Pachlińska Id, III Daniel Jędrzejczak IIb i Kinga Muszyńska Ie; wyróżnienia: Paulina Kowalska Id, Milena Kusiak Id, Agata Michalska Ie  oraz Kamil Szadkowski Ib; Konkurs literacki z okazji 55-lecia szkoły – I miejsce Monika Stróżowska Ia, II Milena Kusiak Id, III Anita Bieńkowska Ia; Konkurs Wiedzy na temat HIV-AIDS – I miejsce Agnieszka Janiak IIa i Magda Michalska IIa, II Klaudia Jóźwiak Ia i Joanna Walczak Ia, III Majka Kozanecka IIa; Konkurs na plakat interpretujący ciekawe powiedzenie chemiczne – laureatkami zostały Patrycja Mardofel i Monika Stróżewska Ia; Konkurs na prezentację multimedialnąChemia w życiu codziennym” – zwycięzcy: Aleksandra Sułkowska i Małgorzata Pachlińska Id oraz Michał Misztal i Daniel Komorowski Ie.

KONKURSY DLA GIMNAZJALISTÓW

Konkurs wiedzowy „Dbam o siebie i środowisko” – I miejsce Aleksandra Grzonkowska – Gimn. w Łaniętach, II Jakub Nowicki Gimn. w Krośniewicach, II Klementyna Kępińska Gimn. nr 1 w Kutnie, III Ewelina Kupis Gimn. w Bedlnie; Konkurs  wiedzowy „Indywidualnośći przyrodnicze i społeczno-gospodarcze Rosji” – I miejsce Dawid Gołaszewski, II Klaudia Śnidecka, Paulina Kamińska, III Patryk Głowacki, Agata Gierszewska, Marta Modzelewska; VI Konkurs Matematyczny – I miejsce Maciej Budnicki Gimn. nr 1 w Kutnie, II Adam Gałązkiewicz  Gimn. nr 1 w Kutnie, III Łukasz Kaźmierczak Gimn. nr 3 w Kutnie; Konkurs „Gdy myślę Katyń …” na prezentację multimedialną w kategorii – szkoła podstawowa I miejsce Sylwia Michalak SP nr 4; w kategorii gimnazja – I miejsce Paula Twardowska – Gimn. nr 3, II Kacper Pawłowski Gimn. nr 1 w Kutnie, II Magdalena Wujkowska – Gimn. nr 2 w Kutnie, II Anna Maria Wojciechowska – Gimn. nr 3 w Kutnie, III Piotr Stolarczyk  – Gimn. w Witoni, III Klaudia Stawowska – Gimn. w Bedlnie, III Anna Łuczak – Gimn. nr 1 w Kutnie; wyróżnienia: Magdalena Witkowska, Joanna Sobczak i Filip Szydłowski wszyscy z Gimn. nr 2 w Kutnie; Konkurs „Gdy myślę Katyń …” na plakat w kategorii szkoła podstawowa I miejsce Jakub Kuś SP w Witoni; gimnazja: I miejsce Joanna Adasiak – Gimn. w Bedlnie, II Jakub Roszewski Gimn. w Bedlnie, II Michał Borowski – Gimn. nr 1 w Kutnie, III Martyna Plichta – Gimn. w Bedlnie; wyróżnienia: Paulina Kaczor – Gimn. w Bedlnie, Sandra Przybysz Gimn. w Witoni, Aleksandra Szałkowska Gimn. w Witoni, Paula Twardowska – Gimn. nr 3 w Kutnie.

 

Osiągnięcia: 2008r.

 

  1. Mistrz Ortografii Powiatu Kutnowskiego:
    Marta Klosse – 1 m-ce; Berenika Bartnik, -3 m-ce; Paulina Szulc – wyróżnienie.
  2. Ogólnopolski Konkurs Informatyczny:
    na szczeblu powiatowym Piotr Pietraszewski – 1 m-ce, Mateusz Janczewski – 3 m-ce,
    K. Góreczny – 7 m-ce, Dawid Olczak – 9 m-ce.
    W eliminacjach centralnych województwo łódzkie reprezentował  Piotr Pietraszewski zajmując indywidualnie 7 m-ce, 5 – m-ce zespołowo.

Ogólnopolska  Olimpiada Tematyczna „Losy żołnierza  i  dzieje  oręża polskiego
w latach 1887 – 1922″

etap okręgowy: Aleksandra Kawecka, Krystian Jaroszewski, Magdalena Kotlińska, Andrzej Andrysiak, Marta Pszczółkowska.

XXXIV Olimpiada Historyczna:
pisemna część zawodów okręgowych: Magdalena Kotlińska, S. Piotrowski, D. Piątkowski.

Olimpiada Wiedzy o Świecie Współczesnym
etap okręgowy: B. Bartnik,N. Kuciapska.

Znasz li swój kraj – w tym roku awans do drugiego etapu, a wcześniej Leśniewska Martyna – 10-te miejsce w Polsce

Olimpiada Chemiczna:
II etap odbyty na Wydz. Chemii Uniwersytetu Łódzkiego: Marta Zielak.

Konkurs Chemiczny im. Ignacego Łukaszewicza w Płocku: nasi uczniowie są finalistami konkursu zdobywając indeksy na Politechnikę Łódzką

Olimpiada Przedsiębiorczości
eliminacje okręgowe: Małgorzata Jakubowska

Ogólnopolski Konkurs Ekonomiczny „Banki w akcji”:
II etap konkursu: A. Akita, K. Wawrzyniak, P. Moszczyński

Konkurs „Daj szansę fortunie, zaprzyjaźnij się z ekonomią” wyróżnienie w kategorii gazetka odebrane w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie organizowane przez Stowarzyszenie Edukacja i Nauka oraz NBP

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej etap wojewódzki Bartnik Berecika oraz Hubert Jatczak, który awansował do części 2-giej.

Z klasy do kasy w zeszłym roku 2 miejsce na szczeblu wojewódzkim

Certyfikat Jakości „Szkoła Przedsiębiorczości” przyznany przez Fundację Młodzieżowe Centrum Przedsiębiorczości” – jedyna szkoła w powiecie kutnowskim.

Tytuł najlepszego nauczyciela przedsiębiorczości w województwie łódzkim w kategorii szkół ponadgimnazjalnych otrzymała Małgorzata Walerczak.

Ogólnopolski Konkurs Marynistyczny „Polska leży mad Bałtykiem„:
II m-ce drużynowo w finale konkursu na szczeblu centralnym: Martyna Matusiak.

Licealiada zawodów sportowych:

–  piłka ręczna: chłopcy -1 m-ce w powiecie oraz III m-ce w Mistrzostwach Regionu w Łowiczu

–  piłka koszykowa: chłopcy III m-ce

–  lekkoatletyka: chłopcy – IV m-ce; dziewczęta – V m-ce.

Powiatowe zawody Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej (LOK) w konkurencji strzelanie
z broni pneumatycznej w trzech pozycjach: I m-ce indywidualnie Martyna Matusiak.

Zostaw komentarz

Twój komentarz pojawi się tu po akceptacji moderatora.

 

preload preload preload

Ten serwis używa cookies -(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to) Based on PageLines
Created & Copyright by Adam Brzęcki All rights reserved, anytime.