1. Aktualności
  2. O szkole
  3. Historia
  4. Osiągnięcia
  5. Rekrutacja
  6. C@sper
  7. Wolontariat
  8. Kontakt

6 grudnia 2017
W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośliBez względu na wiek – każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy. W naszej szkole 4 grudnia można było się zarejestrować jako potencjalny dawca szpiku. Cała akcja odbywała się pod patronatem Fundacji DKMS, która działa w Polsce od 2008 roku. W ciągu 8 lat Fundacja zarejestrowała w Polsce ponad 1 milion potencjalnych Dawców. Bardzo się cieszymy, że do grona potencjalnych dawców dołączyli także  uczniowie i pracownicy naszej szkoły. Dziękujemy!
1 grudnia 2017 Szlachetna Paczka  Zobacz plakat

16 listopada 2017
Pomagamy dzieciom
Rusza ogólnopolska akcja „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Po raz kolejny Liceum Kasprowicza włącza się w pomoc najuboższym rodzinom.
Zbieramy produkty żywnościowe. Ponadto,odzież, środki czystości, i zabawki dla potrzebujących rodzin, a przede wszystkim dzieci. Co ważne, w akcji tej nie zbieramy żadnych środków finansowych.
W tym roku szczególnie prosimy o żywność długoterminową, która jak wiecie jest niezbędna do życia.
Gorąco zachęcamy do aktywnego włączenia się w powyższą akcję charytatywną.
Koordynatorkami tegorocznej akcji w naszej szkole są uczennice z klasy IA – Edyta Kumorek oraz Aleksandra Nowacka

„Kasprowicz” niepełnosprawnym
Dnia 4 października 2017r. w Kutnowskim Domu Kultury odbyły się obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, w którego organizację zaangażowane było Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Przystań” działające z inicjatywy Środowiskowego Domu Samopomocy w Kutnie. W owym święcie wzięły udział również wolontariuszki II Liceum im Jana Kasprowicza w Kutnie. Z inicjatywy sorki Makuły-Brody chętnie włączyłyśmy się w pomoc w przygotowaniach i aktywnie uczestniczyłyśmy w akcji. Witając przybyłych gości pomagałyśmy im dotrzeć na salę KDK-u, gdzie odbyły się liczne występy.Angażowałyśmy się w organizację poczęstunku i rozmowy z gośćmi. Uroczystość, mająca zwiększyć uczestnictwo osób niepełnosprawnych w życiu społecznym i kulturalnym okazała się być wspaniałą okazją do poznania nowych osób i poszerzenia własnej wiedzy. Wolontariuszki z naszego liceum z niecierpliwością czekają na kolejne wyzwania.
Tekst: Martyna Kruglak klasa IIId
Foto: Marta Iwaniak klasa IIId

Zobacz album

14 Marca 2017
We wtorek 7 marca gościliśmy u nas przedstawicieli Małej Ligi Baseballowej w Kutnie.
Państwo Aneta Kubiak i Bartłomiej Sochacki podczas spotkania z uczniami klas I i II mówili o idei wolontariatu, jej zaletach i możliwościach, jakie daje bezpośredni kontakt z zawodnikami drużyn biorących udział w Mistrzostwach Baseballa Regionu Europy i Afryki rozgrywanych dorocznie w naszym mieście.  W drugiej części spotkania uczennica kl. IIIb Ola Gonera podzieliła się swoimi wspomnieniami i bogatym doświadczeniem współpracy z LLB. Spotkanie już zaowocowało licznymi zgłoszeniami świadczącymi o dużym zainteresowaniu tą formą współpracy, ja i chęcią szlifowania swoich umiejętności językowych.

3 Czerwca 2015
Pierwszego czerwca uczniowie Kasprowicza przygotowali dla dzieci i młodzieży z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Tęcza” wiele atrakcji.
Impreza rozpoczęła się po godzinie 15.00. Zabawy polegały m.in. na przeciąganiu liny, skakaniu przez skakankę, ubieraniu się w trakcie podbijania baloników, wyścigi w parach ze związanymi nogami, graniu w kalambury. Za udział w konkurencjach uczestnicy otrzymywali nagrody w postaci zakupionych przez nas słodyczy. Konkursy przeprowadzili Justyna Miszczak, Iwona Olewnik, Natalia Stańczyk, Weronika Racewicz, Martyna Waliszewska, Michał Saczuk oraz p. Piotr Staniszewski. Dodatkową atrakcją było malowanie twarzy nie tylko . Po zabawach został czekał naJnajmłodszych uczestników zabawy wszystkich potrawy z grilla oraz słodki poczęstunek. W międzyczasie grał zespół ze szkoły muzycznej w Kutnie z wokalistką Zosią Wasilewską, uczennicą klasy IIc. Wypełnione śmiechem i świetną zabawą spotkanie w „Tęczy” będziemy wspominać przez długi czas.

27 Grudzień 2014
Nasza szkoła, jak co roku, włączyła się w Ogólnopolską Akcję Charytatywną „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Przez dwa tygodnie (od 25.11 do 05.12.) uczniowie indywidualnie, jak również w klasach, gromadzili dary na rzecz dzieci z biednych rodzin. Warto podkreślić, iż w akcję włączyli się również nauczyciele. Można było przynosić odzież, obuwie, zabawki, książki, artykuły szkolne i papiernicze, środki czystości i higieny osobistej, słodycze, żywność długoterminową. Razem udało nam się zebrać 109,9 kg podarunków, co jest jak do tej pory najlepszym wynikiem, przewyższającym dwukrotnie
ten ubiegłoroczny. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie – uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły, a także rodzicom!

20 Grudzień 2014
W sobotę 13 grudnia odbył się finał akcji „Szlachetna Paczka”,
w której wzięliśmy udział po raz kolejny. Tak jak w zeszłym roku zebraliśmy środki na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla wybranej przez nas rodziny składającej się z trzech osób – mamy i dwójki małych dzieci. Rodzina ta znalazła się w trudnej sytuacji materialnej. Wśród uczniów naszej szkoły, nauczycieli i pozostałych pracowników zebraliśmy  sumę 1433 zł., co pozwoliło nam na skompletowanie bogatej paczki, do której dołączyliśmy przyniesione z naszych domów słodycze, koce, odzież, książki i zabawki.W podziękowaniu za szlachetny gest otrzymaliśmy kartkę ze świątecznymi  życzeniami, aniołka na szczęście i śliczną laurkę wykonaną przez dzieci.Widząc radość i wzruszenie obdarowanej przez nas rodziny nasuwa się jedna myśl – warto pomagać!

14 Grudnia 2014
W dniu 9 grudnia w Centrum Organizacji Pozarządowych w Kutnie odbyły się uroczyste obchody, przypadającego na dzień 5 grudnia, Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Spotkanie było okazją
do podsumowań całorocznej działalności szkolnych klubów wolontariatu. Nasze liceum reprezentowały: Weronika Racewicz
(kl. IId) oraz Dominika Durska i Justyna Gawryszczak (kl. IIIb),
które już od kilku lat angażują się w pomoc dzieciom i wychowankom Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Tęcza” w Kutnie oraz biorą udział w prowadzonych na terenie naszej szkoły akcjach charytatywnych. Warto dodać,
iż w czasie obchodów Dnia Wolontariusza liceum Kasprowicza otrzymało od Prezydenta Miasta Kutno Zbigniewa Burzyńskiego podziękowania za trud, energię i czas poświęcony osobom potrzebującym. Należy podkreślić, że Weronika, Dominika i Justyna były przedstawicielkami całej społeczności naszej szkoły – uczniów, nauczycieli
i pracowników niepedagogicznych oraz rodziców, którzy każdego roku,
za pośrednictwem wielu akcji charytatywnych, pomagają dzieciom i dorosłym znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.  Za okazaną troskę wszystkim serdecznie dziękujemy!

 


30 Listopad 2014
W naszej szkole, jak co roku, odbywają się dwie akcje charytatywne, które mają za zadanie wesprzeć potrzebujące rodziny. Gorąco zachęcamy do aktywnego włączenia się
w zbiórkę drobnych monet i darów, które przede wszystkim dzieciom, pozwolą w radosnej atmosferze spędzić nadchodzący czas świąt.
Obie akcje potrwają w naszym liceum do końca przyszłego tygodnia.
Warto dodać, że celem, organizowanej już po raz piętnasty, akcji „Góra Grosza” jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. W akcji „Góra Grosza” zbieramy przede wszystkim drobne monety, gdyż każdy, nawet najmniejszy „grosz” jest na wagę złota. Kampania „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” polega na zbiórce długoterminowej żywności, odzieży, środków czystości, słodyczy i zabawek dla potrzebujących rodzin, a przede wszystkim dzieci. Co ważne, w akcji tej nie zbiera się żadnych środków finansowych, dlatego też osiągnęła ona dużą popularność.

18 Styczeń 2014
Każdego roku społeczność naszej szkoły aktywnie wspiera najbardziej potrzebujące dzieci, zbierając drobne monety w ramach akcji „Góra Grosza”. Przeprowadzona w grudniu ubiegłego roku kwesta przeszła najśmielsze oczekiwania, gdyż udało się zebrać ponad 243 złote. Samorząd Uczniowski pragnie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu przeprowadzonej zbiórki. Dzięki Wam udało się usypać naprawdę bardzo dużą górę grosza!

15 Grudzień 2013
Akcja „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” zakończona sukcesem! W minionym tygodniu zakończyła się w naszej szkole Ogólnopolska Akcja Charytatywna „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Dzięki zaangażowaniu zarówno uczniów, jak i nauczycieli udało się zebrać prawie 53 kg darów, w tym m. in.: ponad 30 kg odzieży, ponad 11 kg zabawek oraz 6 kg słodyczy i żywności długoterminowej. Zgromadzone produkty na pewno pomogą wielu dzieciom spędzić w weselszej atmosferze nadchodzący świąteczny czas. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!

10 Grudnia 2013
Serdecznie dziękujemy całej Szkolnej Społeczności za okazany dar serca i ludzkiej wrażliwości. Dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu udało się zebrać 1537,67 zł, co pozwoliło na zakup odzieży, butów, środków czystości, wyposażenia gospodarstwa domowego jakże potrzebnych i niezbędnych w wybranej przez nas rodzinie. Wszystkie zakupione i darowane rzecz dotarły do rodziny w sobotę 7 grudnia.Wierzymy, iż idea Szlachetnej Paczki na stałe zagości w Kasprowiczu i uszlachetni wiele serc.

2 Grudnia 2013
Na początku grudnia, kiedy coraz częściej myślimy o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, w naszej szkole odbywają się dwie akcje charytatywne, które mają za zadanie wesprzeć potrzebujące rodziny, a przede wszystkim dzieci.
Celem, organizowanej już po raz czternasty, akcji „Góra Grosza” jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Warto powiedzieć, iż w akcji „Góra Grosza” zbieramy przede wszystkim drobne monety, gdyż każdy, nawet najmniejszy „grosz” jest na wagę złota. Zbiórka trwa do 6 grudnia, z możliwością jej przedłużenia.
Akcja „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” polega na zbiórce długoterminowej żywności, odzieży, środków czystości, słodyczy i zabawek dla potrzebujących rodzin, a przede wszystkim dzieci. Co ważne, w akcji tej nie zbiera się żadnych środków finansowych, dlatego też osiągnęła ona dużą popularność. Zbiórka trwa do 9 grudnia.Gorąco zachęcamy do aktywnego włączenia się w powyższe akcje charytatywne.

20 Stycznia 2012
Dyrektor szkoły informuje, iż w dniu 18 stycznia br. odbył się koncert charytatywny wspierający powrót do zdrowia Krzysztofa Michalskiego. Efektem zbiórki jest suma 1770 zł przekazana społecznej Fundacji Miasta Kutno. Wszystkim darczyńcom za okazane serce dyrektor Liceum składa serdeczne podziękowania.

13 Grudzień 2011
Od 5 do 9 grudnia odbywał się tydzień wolontariatu , w ramach którego nasza szkoła przeprowadziła dwie duże akcje:„ Pomóż dzieciom przetrwać zimę ‘’ i „ Góra grosza’’
Przeprowadzona została również ankieta, z której wynika, że w akcjach wolontaryjnych bierze udział około 1/3 badanych, natomiast prawie dwa razy tyle chciałoby się w nie włączyć. Najczęściej wybieranymi formami wolontariatu są :
– praca w domu dziecka np. pomoc przy odrabianiu lekcji, zabawa itp.
-praca na rzecz zwierząt , środowiska naturalnego , akcje typu zbiórka żywności, odzieży , słodyczy, pieniędzy, książek , przyborów szkolnych ,zabawek itp.
– pomoc osobom starszym , schorowanym ,niepełnosprawnym
W dniu 8 grudnia klasy I i II miały przyjemność wysłuchać prelekcji naszego gościa, komendanta Ochotniczej Straży Pożarnej , prezesa klubu „ Dobre Anioły’’, pana Krzysztofa Stasiaka. Opowiadał on o różnych formach wolontariatu, w których bierze udział i zachęcał nas , młodych, do niesienia innym pomocy , która jest naprawdę potrzebna. Mieliśmy również przyjemność obejrzeć pokaz ratowniczy przygotowany przez naszych uczniów działających w OSP Dąbrowszczak . Obrazował on nam jak należy udzielić poszkodowanym pierwszej pomocy w razie wypadku. W tym dniu można było również porozmawiać z przedstawicielami różnych wolonartiatów takich jak :
-DPS (prowadzona była również sprzedaż choinek wykonanych przez podopiecznych Ośrodka rehabilitacyjno- wychowawczego Niezabudka na rzecz chorego chłopca)
-Hospicjum
– Osp Dąbrowszczak
-Dom dziecka (prowadzona była sprzedaż ozdób świątecznych wykonanych przez dzieci z domu dziecka )
-Mała Liga Baseballowa
Można było otrzymać ulotki informacyjne i zasięgnąć opinii od pracujących już wolontariuszy, którzy zachęcali nas po przyłączenie się do bezinteresownej pomocy innym. Miejmy nadzieję ,że ten dzień obudzi w uczniach naszej szkoły chęć niesienia pomocy potrzebującym i za rok będzie jeszcze więcej wolontariuszy.

30 Listopad 2011
Na przełomie listopada i grudnia, kiedy coraz częściej myślimy o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, w naszej szkole odbywają się dwie akcje charytatywne, które mają za zadanie wesprzeć potrzebujące rodziny, a przede wszystkim dzieci.
Celem, organizowanej już po raz dwunasty, akcji „Góra Grosza” jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Warto powiedzieć, iż w akcji „Góra Grosza” zbieramy przede wszystkim drobne monety, gdyż każdy, nawet najmniejszy „grosz” jest na wagę złota. Zbiórka trwa do 2 grudnia.
Akcja „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” polega na zbiórce trwałej żywności, odzieży, środków czystości, słodyczy i zabawek dla potrzebujących rodzin, a przede wszystkim dzieci. Co ważne, w akcji tej nie zbiera się żadnych środków finansowych, dlatego też osiągnęła ona dużą popularność. Zbiórka trwa do 7 grudnia.
Gorąco zachęcamy do aktywnego włączenia się w powyższe akcje charytatywne.

23Październik 2011
„Pomóżcie uwierzyć, że to co nam się przytrafiło nie jest obojętne ludziom przechodzącym obok nas…”
Tymi słowami do kasprowiczowskiej wspólnoty zwraca się Pani Halina Janczewska z Kutna – mama chorej Ani.
Ania cierpi na mannozydoze. To jedna z rzadkich chorób genetycznych. Diagnoza równoznaczna jest z wyrokiem śmierci. Trzy lata temu na tę samą chorobę zmarł brat Ani – Marcin.
Tragedią dzieci chorych na rzadkie choroby genetyczne jest cofanie się umysłowe i fizyczne. Jak podają statystyki w 80% przypadków, umierają przed osiągnięciem pełnoletniości. Chorymi i ich rodzicami opiekuje się stowarzyszenie chorych na Mokopolisacharydozę i choroby rzadkie.
Jak możemy pomóc? Dajmy chorym dzieciom chwile radości!
Przyłączmy się do zorganizowania spotkania noworocznego!
Zbierajmy produkty do świątecznych paczek! słodycze, maskotki, artykuły higieniczne, etc…

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.

preload preload preload

Ten serwis używa cookies -(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to) Based on PageLines
Created & Copyright by Adam Brzęcki All rights reserved, anytime.