1. Aktualności
 2. O szkole
 3. Historia
 4. Osiągnięcia
 5. Rekrutacja
 6. C@sper
 7. Wolontariat
 8. Kontakt

Klasa matematyczno-fizyczno-informatyczna 

Klasa matematyczno-fizyczno-informatyczna świetnie przygotowuje do dalszej nauki na wszystkich kierunkach politechnicznych, wyższych uczelniach ekonomicznych oraz na kierunkach uniwersyteckich związanych z matematyką, fizyką lub informatyką.
Duże zapotrzebowanie na wykształconą kadrę inżynieryjną, ekonomiczną i informatyczną zwiększa szanse na znalezienie zatrudnienia i godne wynagrodzenie.

W ramach poszerzania wiedzy, organizowane są coroczne wyjazdy na pokazy z fizyki do Instytutu Fizyki UMK w Toruniu oraz warsztaty lub zajęcia laboratoryjne na Politechnice Łódzkiej. Corocznie gościmy pracowników PŁ z wykładami dotyczącymi prowadzonych na uczelni badań lub wyjaśniającymi różne zagadnienia. Dodatkowo organizowane są wycieczki tematyczne połączone ze zwiedzaniem np. Muzeum Lotnictwa, Centrum Nauki Kopernik, Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi, Planetarium itp.

            

Oferta klasy została wzbogacona o zajęcia z programowania w języku C++.

W nauczanie przedmiotów kierunkowych stosujemy nowoczesne metody nauczania, z zastosowaniem nowoczesnych technologii.

Młodzież naszej szkoły uczestniczy w warsztatach z matematyki organizowanych przez Stowarzyszenie „I love math” działające przy Politechnice Łódzkiej.

Uczestniczymy w konkursach matematycznych m.in. w konkursie im. Prof. Włodzimierza Krysickiego „W świecie matematyki”  organizowanym przez Politechnikę Łódzką.

Jest to profil skupiający ludzi kreatywnych, chętnych do zdobywania wiedzy i nowych umiejętności. Uczy abstrakcyjnego i logicznego myślenia, a także podejmowania decyzji i planowania strategicznego.

W trosce o naszych uczniów organizujemy:

 • cotygodniowe 2 godzinne zajęcia fakultatywne przygotowujące do matury z matematyki, fizyki
 • zajęcia dodatkowe z matematyki dla wyrównania braków w klasach pierwszych w formie dodatkowych zajęć lub konsultacji indywidualnych,
 • zajęcia dodatkowe dla chcących poszerzyć swoją wiedzę matematyczną
 • spotkania indywidualne z uczniami przygotowującymi się do konkursów z matematyki, fizyki.


  

Dla urozmaicenia zajęć organizujemy w szkole turnieje i zawody w gry komputerowe (Counter-Strike, Legue off Legends) oraz konkursy, a także turnieje w scrabble i szachy.

Zostaw komentarz

Twój komentarz pojawi się tu po akceptacji moderatora.

preload preload preload

Ten serwis używa cookies -(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to) Based on PageLines
Created & Copyright by Adam Brzęcki All rights reserved, anytime.