Klasa matematyczno –fizyczno- informatyczna
o charakterze politechniczno-ekonomicznym

 

Klasa matematyczno-fizyczno-informatyczna świetnie przygotowuje do dalszej nauki na wszystkich kierunkach politechnicznych, wyższych uczelniach ekonomicznych oraz na kierunkach uniwersyteckich związanych z matematyką, fizyką lub informatyką.
Duże zapotrzebowanie na wykształconą kadrę inżynieryjną, ekonomiczną i informatyczną zwiększa szanse na znalezienie zatrudnienia i godne wynagrodzenie.

W ramach poszerzania wiedzy, organizowane są coroczne wyjazdy na pokazy z fizyki do IF UMK w Toruniu oraz warsztaty lub zajęcia laboratoryjne na Politechnice Łódzkiej. Corocznie gościmy pracowników PŁ z wykładami dotyczącymi prowadzonych na uczelni badań lub wyjaśniającymi różne zagadnienia. Dodatkowo organizowane są wycieczki turystyczno-krajoznawcze często połączone ze zwiedzaniem np. elektrowni, Muzeum  Lotnictwa, Centrum Kopernika, Planetarium i.t.p.

W nauczanie przedmiotów kierunkowych stosujemy nowoczesne metody nauczania, z zastosowaniem nowoczesnych technologii.

Młodzież naszej szkoły uczestniczy w warsztatach z matematyki organizowanych przez Stowarzyszenie „I love math” działające przy Politechnice Łódzkiej.

Uczestniczymy w konkursach matematycznych m.in. w konkursie im. Prof. Włodzimierza Krysickiego „W świecie matematyki”  organizowanym przez Politechnikę Łódzką.

Jest to profil skupiający ludzi kreatywnych, chętnych do zdobywania wiedzy i nowych umiejętności. Uczy abstrakcyjnego i logicznego myślenia, a także podejmowania decyzji i planowania strategicznego.

W trosce o naszych uczniów organizujemy:

  • cotygodniowe 2 godzinne zajęcia fakultatywne przygotowujące do matury z matematyki, fizyki
  • zajęcia dodatkowe z matematyki dla wyrównania braków w klasach pierwszych w formie dodatkowych zajęć lub konsultacji indywidualnych,
  • zajęcia dodatkowe dla chcących poszerzyć swoją wiedzę matematyczną
  • spotkania indywidualne z uczniami przygotowującymi się do konkursów z matematyki, fizyki.

Zostaw komentarz

Twój komentarz pojawi się tu po akceptacji moderatora.

 

preload preload preload

Ten serwis używa cookies -(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to) Based on PageLines
Created & Copyright by Adam Brzęcki All rights reserved, anytime.